• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • Italiano
Громадянство
Опубліковано 24 січня 2023 року о 10:00

Відповідно до положень Консульського Статуту України, на вчинення усіх дій з питань громадянства розповсюджується принцип розподілу консульських округів

Переконайтеся, що регіон, у якому Ви проживаєте відноситься до консульського округу Генерального консульства України в Мілані.

Питання громадянства України регулюються:


Закордонні дипломатичні установи України здійснюють повноваження з питань громадянства щодо осіб, які згідно з чинним законодавством України є такими, що постійно проживають за кордоном (за винятком оформлення набуття громадянства України за народженням, яке здійснюється також і щодо осіб, які тимчасово перебувають за кордоном).

Заява з питань громадянства подається у письмовій формі з зазначенням дати її складання та підписується заявником. Заяву та інші документи з питань громадянства заявник подає особисто.

Заяву з питань громадянства дитини підписує один з її батьків або інший законний представник дитини. Заява та інші документи з питань громадянства дитини подаються одним з її батьків або іншим законним представником дитини за місцем проживання дитини або одного з її батьків чи іншого законного представника.

Особа, яка зареєструвала шлюб до досягнення повноліття або якій надано повну цивільну дієздатність до досягнення повноліття відповідно до Цивільного кодексу України, заяву з питань громадянства підписує і подає самостійно.

Якщо заявник не може підписати заяву через неписьменність або фізичні вади, заяву на його прохання підписує інша особа.

За наявності поважних причин (хвороба заявника, стихійне лихо тощо) заява та інші документи з питань громадянства на прохання заявника можуть подаватися іншою особою або надсилатися поштою.

Заява та інші документи з питань громадянства недієздатної особи підписуються і подаються її опікуном.

Під час подання заяви та інших документів з питань громадянства до закордонної дипломатичної установи України пред'являється документ, що посвідчує особу заявника, а також документ про його постійне проживання за кордоном.

Для того, щоб зареєструвати громадянином України дитину, народжену за кордоном і отримати довідку про реєстрацію дитини громадянином України, необхідно заздалегідь підготувати:

  1. Заяву від одного з батьків;
  2. Діючий документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство батьків АБО того з батьків, хто є громадянином України
    • оригінал
    • копія (першої сторінки - для "закордонного" паспорта; першої, другої сторінки - для "внутрішнього")
  3. Свідоцтво про народження дитини 
    • оригінал
    • копія
Важливо! Цей документ потрібно належним чином засвідчити і перекласти:
1. Свідоцтво, видане італійськими компетентними органами, має бути легалізоване в префектурі (Prefettura) за місцем проживання батьків дитини, шляхом проставлення штампу «Apostille».
2. І свідоцтво, і штамп мають бути перекладені на українську мову: це можна зробити, звернувшись до перекладача, акредитованого при суді (Tribunale).
3. Той же суд проставляє другий штамп «Apostille» на перекладі.
Важливо! В документі мають обов’язково бути вказані імена батьків.
Увага!
Перевірте, чи у свідоцтві та його перекладі ім’я дитини записане правильно!
Імена та прізвища особи не перекладаються, вони транслітеруються – записуються літерами українського алфавіту з метою передати усне звучання на письмі.
Наприклад: «Michele» = «Мікеле», а не «Михайло».
Написання прізвища дитини має збігатися з написанням прізвища у паспорті громадянина України для виїзду за кордон принаймні одного з батьків.
Прізвища, імена батьків у свідоцтві та перекладі теж повинні співпадати з прізвищами, іменами, вказаними у їхньому паспорті громадянина України для виїзду за кордон.
Повторна довідка про реєстрацію громадянином України за народженням не видається.
У разі втрати довідки про реєстрацію дитини громадянином України слід звернутися до органу видачі довідки та подати заяву про оформлення довідки на підтвердження проведеної реєстрації набуття громадянства України за народженням.
Довідка про раніше здійснену реєстрацію дитини громадянином України є платною. Звичайний тариф - 28 євро; терміновий (у день звернення) - 56 євро.


Які наступні кроки?

Наступним кроком є оформлення дитині паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Перевірте перелік необхідних документів.


Маєте запитання?

Напишіть нам на електронну адресу [email protected], вказуючи «Набуття громадянства за народженням» в «Темі» повідомлення.

Вихід з громадянства України допускається, якщо особа набула громадянство іншої держави або отримала документ, виданий уповноваженими органами іншої держави, про те, що громадянин України набуде її громадянство, якщо вийде з громадянства України; вихід із громадянства України не допускається, якщо особі, яка клопоче про вихід з громадянства України, в Україні повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення або стосовно якої в Україні є обвинувальний вирок суду, що набрав законної сили і підлягає виконанню.


Датою припинення громадянства України є дата видання відповідного Указу Президента України. Після отримання повідомлення про припинення громадянства України закордонна дипломатична установа у тижневий строк повідомляє заявника про прийняте рішення Президента України, вилучає проїзні документи громадянина України та видає довідку про припинення громадянства України.


Для оформлення виходу з громадянства України громадянин України, який виїхав на постійне місце проживання за кордон, тобто має позначку компетентних органів України у паспорті громадянина України для виїзду за кордон "Постійне проживання" або відмітку Генерального консульства України в Мілані "Прийнятий на постійний консульський облік", подає такі документи:

  • заяву про вихід з громадянства України в чотирьох примірниках. Відповіді на запитання слід давати виключно українською мовою, повні та точні;

  • чотири фотокартки (розміром 35х45 мм);

  • оригінал діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон та копії першої сторінки і сторінки з з відміткою про виїзд на постійне проживання в Італійській Республіці або з відміткою Генерального консульства України в Італії "Прийнятий на постійний консульський облік" у чотирьох примірниках;

  • документ, виданий уповноваженими італійськими органами, про набуття громадянства Італії (Certificato di Cittadinanza в оригіналі), засвідчений штампом «Апостиль» (в Префектурі) разом з офіційним перекладом, засвідченим штампом «Апостиль (при суді) плюс чотири копії зазначеного документу з перекладом, а також легалізовані копії документів, що підтверджують громадянство Італії, разом з офіційним перекладом, засвідченим штампом «Апостиль»; 

  • оригінал свідоцтва про народження плюс чотири копії. Якщо свідоцтво про народження видане італійськими уповноваженими органами, то таке свідоцтво має бути апостильоване з офіційним перекладом на українську мову (переклад має бути також апостильованим) плюс чотири копії зазначеного документу з перекладом.

  • у разі виходу з громадянства України особи, яка була усиновлена, до основного переліку документів додається ще й оригінал рішення українського суду про усиновлення плюс чотири копії. 


КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР

Відповідно до затверджених у 2018 році тарифів консульського збору вартість послуги становить 280 євро.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux