• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Italiano
Часті запитання
Опубліковано 20 травня 2015 року о 18:48

Часті запитання

Чи потрібно заздалегідь записуватися на зустріч (співбесіду) з консулом?

Так потрібно, за винятком подачі документів на оформлення посвідчення на поверння в Україну. Консульський прийом відвідувачів з усіх питань здійснюється по попереднього запису на веб сторінці http://consmilano.com.ua/ По середах прийом здійснюється тільки у випадках виникнення надзвичайних ситуацій (втрата паспорта, ДТП, смерть і т.ін.) Контактна інформація щодо адреси, телефонів, електронної пошти установи розміщена на сайті ГКУ в Мілані.

Чи можу я подати документи на закордонний паспорт/отримати готовий закордонний паспорт поштою?

Ні, подача документів для оформлення закордонного паспорта та отримання готового документа здійснюється особисто заявником (якщо особа досягла 16 років), або його законним представником (якщо особа є неповнолітньою чи недієздатною) з пред’явленням відповідних, належним чином засвідчених документів.

У яких випадках я можу залишити собі старий паспорт після оформлення у консульському відділі нового?

Відповідно до п. 3.7. Порядку оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон від 09.01.2006 р. після оформлення громадянинові України паспорта в консульській установі його попередній паспортний документ підлягає вилученню, анулюванню, списанню та знищенню.

За заявою власника старий анульований паспорт може не вилучатись, якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз, із зобов'язанням здати його після перенесення віз.

Чи можу я мати на руках два паспорти для виїзду за кордон?

У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в'їзду до іноземних держав громадянину може бути оформлено другий паспорт за обґрунтованою заявою органами Державної міграційної служби України за місцем постійного проживання (реєстраційного обліку) в Україні.

Як я можу дізнатися, чи готовий мій паспорт?

Ви можете з’ясувати, чи надійшов ваш паспорт, звернувшись на електронну пошту ГКУ в Мілані gc_itm@mfa.gov.ua, не раніше ніж через місяць від дня подачі документів. Звертаємо Вашу увагу, що попередній паспортний документ має бути зданий при отриманні нового.

Я проживаю в Італії і втратив свій закордонний паспорт. Як можна оформити новий паспорт через Консульство?

У разі втрати паспорта Вам необхідно невідкладно звернутися до правоохоронних органів Італії із відповідною заявою. На підставі отриманого від них протоколу, а також документів, визначених Порядком оформлення і видачі дипломатичними представництвами та консульськими установами України паспорта громадянина України для виїзду за кордон, Вами може бути оформлено паспорт через Консульство. Разом з тим подача документів і у цьому випадку відбувається на загальних підставах за попереднім записом.

Чи можна продовжити термін дії проїзного документа дитини в Консульстві?

Ні, проїзні документи дитини продовжуенню не підлягають.

Чи можна оформити проїзний документ дитини в Консульстві?

Проїзний документ дитини видається лише органами Державної міграційної служби Україні. У разі потреба самостійного виїзду дитини за кордон у Консульстві дитині може бути оформлений паспорт громадянина України для виїзду за кордон, термін дійсності якого не може перевищувати 4 років.

Строк дії мого закордонного паспорта закінчився. Маючи на руках авіаквиток до України, чи зможу я виїхати з Італії на підставі свого паспорта?

Якщо термін дії паспорта закінчився, Ви не зможете виїхати з території Італії. Вам необхідно оформити посвідчення особи на повернення в Україну (т.зв. «білий паспорт») або новий закордонний паспорт.

Якщо термін дії мого паспорта вже закінчився, чи потрібно платити штраф за невчасне поновлення документу?

Законодавством України такий штраф не передбачений. Ви лише сплачуєте консульський збір за оформлення паспорта, передбачений чинними Тарифами.

Термін дії моєї візи закінчився, однак я досі залишаюся на території Італії. Які наслідки це матиме для мене?

Несвоєчасний, тобто після закінчення терміну дії шенгенської візи, виїзд за межі країн шенгенської зони кваліфікується як порушення візового режиму та тягне за собою адміністративну відповідальність. У більшості випадків це призводить до прийняття компетентними органами рішення про заборону в’їзду від декількох місяців до 5 років. Разом з тим слід відмітити, що за наявності поважних причин (важка хвороба, нещасний випадок, скасування рейсу тощо) можуть застосовуватися більш м’які санкції як-то попередження.

Чи можу я оформити довіреність дистанційно, поштою або через посередника?

Ні, нотаріальні дії вчиняються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві посвідчується нотаріально консульською посадовою особою.

Чи буде довіреність, посвідчена консулом, дійсною в Україні?

Згідно чинного законодавства у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на довіреності. Водночас з огляду на відсутність доступу закордонних консульських установ України до Єдиного реєстру довіреностей, додатково до більшості посвідчених довіреностей, зокрема тих, що стосуються управління нерухомим майном або коштами, консул окремо засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей.

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно надати Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків, а також дані паспорта представника, його ідентифікаційний номер, дані про місце реєстрації в Україні.

Чи можу я втратити/вийти з громадянства України?

Ст. 17 Закону України «Про громадянство» від 18.01.2001р. визначено підстави припинення громадянства України (зокрема, внаслідок виходу, втрати та за підставами, передбаченими міжнародними договорами України). Такої форми як «відмова» від громадянства України законодавством не передбачено. Подача декларації в уповноважені органи іноземної держави про відмову від українського громадянства не є підставою для втрати Вами громадянства України або для виходу з громадянства України.

Ст. 18 Закону передбачено, що громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України оформив свій виїзд на постійне проживання за кордон (тобто має у своєму закордонному паспорті штамп (печатку) «Постійне проживання в ...» та перебуває на постійному консульському обліку в територіально компетентній консульській установі України за кордоном), може вийти з громадянства України на підставі особистого клопотання.

Вихід з громадянства України згідно зі ст. 18 Закону оформлюється у випадку, якщо особою набуто громадянство іншої держави або отримано документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що він/вона набуде її громадянство, якщо вийдете з громадянства України.

Чи можна в Консульстві поставити штамп «Апостиль» на моїх українських документах (свідоцтві про народження/про шлюб/про переміну імені/смерті, рішенні суду, довідці про несудимість тощо)?

Ні, проставлення штампу «Апостиль» не належить до компетенції Консульства.

У залежності від виду документу «Апостиль» проставляється:

 • Міністерством освіти і науки України – на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки. До таких документів відносяться: дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші;
 • Міністерством юстиції України – на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. До таких документів відносяться: свідоцтва, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, документи, які засвідчені нотаріусами, судові рішення та довідки.
 • Міністерством закордонних справ України – на всіх інших видах офіційних документів.

Чи можу я отримати в Консульстві довідку про несудимість з печаткою «Апостиль»?

Ні, така довідка видається лише в Україні за місцем проживання заявника, після чого печатка «Апостиль» проставляється в Міністерстві закордонних справ України (м.Київ).

Консульство може витребувати з України відомості про несудимість щодо Вас і видати Вам на підставі цього довідку українською мовою, на бланку консульства. На консульській довідці печатка «Апостиль» не проставляється, однак вона підлягає легалізації італійською префектурою за місцем Вашого перебування/проживання в Італії.

Звертаємо увагу, що при розгляді клопотань про набуття громадянства Італії компетентні органи цієї держави не приймають таку консульську довідку і вимагають документ, виданий Міністерством внутрішніх справ України з печаткою «Апостиль». У такому разі Вам доведеться оформити таку довідку за місцем останнього проживання в Україні особисто або через довірену особу. Тому, перед тим, як замовляти довідку в консульстві, просимо Вас пересвідчитися, чи підійде Вам саме така консульська довідка про несудимість без печатки «Апостиль».

Мені потрібна довідка, що я знаходжусь в Італії. Чи можна її отримати в Консульстві?

Такі довідки видається органами місцевої влади Італії  (certificato di residenza). З зазначеного питання Ви маєте звернутися до мерії за місцем Вашого перебування/проживання на території Італії. Довідки пред’являються за місцем вимоги в Україні легалізованими шляхом проставлення територіально компетентною італійською префектурою штампу «Апостиль» та із засвідченим перекладом українською мовою. Консульська установа уповноважена видавати лише довідки на підтвердження факту перебування громадян на консульському обліку.

Яким чином сплачується консульський збір?

Ви можете сплатити консульський збір готівкою у відділенні банку Banca Popolare di Milano  поблизу консульства за адресою: p.le Accursio 18 – 20156 Milano або в Консульстві банківською карткою (банкомат, кредитна картка тощо).

Як мені поставити автомобіль на консульський облік?

Автомобілі на консульський облік не ставляться. На тимчасовий консульський облік можуть стати лише громадяни України за наявності відповідних документів.

У нас на території Італії народилася дитина, нам потрібно її зареєструвати громадянином України. Наші дії?

Для оформлення набуття громадянства України за народженням особою, батьки (один із них) якої на момент її народження були громадянами України, один з її батьків подає такі документи:

а) заяву про оформлення набуття особою громадянства України за народженням;

б) копію свідоцтва про народження особи (при цьому слід враховувати, що документи, видані або вчинені іноземними органами, мають надаватися до ЗДУ засвідченими в установленому законодавством України порядку, тобто легалізованими шляхом проставлення штампу «Апостиль» та із засвідченим перекладом українською мовою);

в) копію паспорта громадянина України або іншого передбаченого статтею 5 Закону документа, що підтверджує факт перебування одного з батьків особи у громадянстві України на момент її народження.

Закордонна дипломатична установа, до якої подано документи щодо оформлення набуття громадянства України, перевіряє відповідність їх оформлення вимогам законодавства України та підтвердження ними наявності фактів, з якими Закон пов’язує належність особи до громадянства України.

Рішення про оформлення набуття особою громадянства України або про відмову у задоволенні клопотання приймається керівником закордонної дипломатичної установи або його заступником не пізніш ніж у місячний строк з дня надходження документів. Рішення про відмову повідомляється заявникові у письмовій формі не пізніш ніж у тижневий строк з дня його прийняття.

У разі прийняття позитивного рішення, особа реєструється громадянином України та документується довідкою про реєстрацію особи громадянином України, яка у подальшому обов’язково пред’являється при ооформленні документів, що підтверджують громадянство України (закордонного паспорта).

Довідка про реєстрацію особи громадянином України видається в одному примірнику і лише один раз. Повторна реєстрація не допускається. У випадку втрати, пошкодження, вилучення тощо вказаного документа, ЗДУ оформлюється довідка на підтвердження факту раніше здійсненої реєстрації, із зазначенням повних вихідних реквізитів попередньої довідки

Питання, які не належать до компетенції Генерального консульства України в Мілані

Консульські посадові особи:

 • не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів;
 • не надають грошей у борг, не сплачують лікарські, транспортні, готельнi та iншi рахунки, штрафи;
 • не надають банківських, поштових, ритуальних послуг;
 • не можуть звільнити громадян від відповідальності за вчинені ними адміністративні або кримінальні правопорушення на території країни перебування;
 • не можуть втручатися у здійснення правоохоронними або іншими органами Італії визначених для них чинним законодавством цієї держави повноважень;
 • не наймають адвокатів для захисту інтересів громадян України в судах.

До компетенції консульської установи НЕ ВІДНОСЯТЬСЯ питання, пов’язані з:

оформленням запрошень громадянам України для в’їзду до Італії;

- оформленням віз для в’їзду до Італії або будь-яких інших країн (Великобританії, США тощо);

- продовженням шенгенських віз громадянам України;

- перенесенням іноземних віз з старого паспортного документа до нового;

- оформленням дозволу на проживання в Італії;

- обміном українського посвідчення водія на італійське;

- проставленням печатки «Апостиль» на італійських свідоцтвах РАЦС та будь-яких інших офіційних документах, виданих компетентними органами цієї держави;

- оформленням чи внесенням будь-яких змін або відміток до внутрішніх паспортів громадянина України, зокрема вклеюванням фотокарток при досягненні ними 25- та 45-річного віку;

- оформленням набуття італійського громадянства;

наданням сприяння громадянам України у пошуку роботи, житла на території Італії тощо;

Консульські посадові особи не можуть прискорити оформлення громадянами клопотань про залишення на постійне проживання за кордоном, про вихід з громадянства та про оформлення паспорта України для виїзду за кордон.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux