Розбіжності у написанні персональних даних у частині прізвища, зазначеного в документах, виданих українськими органами зумовлено зміною прізвища особи після одруження, розлучення або особистого бажання на зміну прізвища, що дозволяється чинним законодавством України, а саме:
відповідно до статті 35 Сімейного кодексу України:
а) наречені мають право обрати прізвище одного з них як спільне прізвище подружжя або надалі іменуватися дошлюбними прізвищами.
б) наречена, наречений мають право приєднати до свого прізвища прізвище нареченого, нареченої.
Відповідно до статті 113 Сімейного кодексу України, особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Які документи потрібно мати, щоб отримати роз’яснення законодавства про зміну прізвища при одруженні
1. Діючий паспорт громадянина України для виїзду за кордон + 2 копії першої сторінки.
2. Оригінал свідоцтва про народження + копія (у разі наявності подається також копія перекладу на італійську мову)
3. Оригінал свідоцтва про одруження, розлучення, смерті одного з подружжя + копія (у разі наявності подається також копія перекладу на італійську мову)
4. У разі відсутності свідоцтва про одруження чи розлучення заявник має подати Витяг з державного реєстру актів цивільного стану про дошлюбне прізвище + копія (у разі наявності подається також копія перекладу на італійську мову)
Скільки коштує довідка про роз’яснення законодавства про зміну прізвища при одруженні, та як її можна отримати?
Довідка видається українською мовою та італійською, за бажанням заявника.
Довідка оформлюється як у терміновому (до 3-х днів), так і у звичайному (10 робочих днів) порядку.
Дату готовності довідки визначає консульська посадова особа, яка приймає документи, та видає заявнику квитанцію із зазначенням часу та дати видачі довідки.
Відповідно до затверджених у 2018 році тарифів консульського збору вартість довідки складає:
28 євро (за звичайним тарифом) або 56 євро (за терміновим тарифом), а також 37 євро за завірення перекладу з української мови на італійську.
УВАГА!!! Консульський збір сплачується банківською картою безпосередньо в Генеральному консульстві України в Мілані або сплачуєте консульський збір у банку BPM (via Bodoni, 1, Milano), попередньо отримавши платіжку у нашій установі.
Коли і як можна забрати довідку про роз’яснення законодавства про зміну прізвища при одруженні?
Довідку можна забрати:
- особисто в час та дату призначену відповідальною консульською посадовою особою. Достатньо мати оригінал паспорта та квитанцію із зазначенням часу та дати прийняття та видачі довідки, яку видає віце-консул безпосередньо на віконечку;
- отримати поштою. При подачі документів на довідку, заявник надає поштовий конверт з маркою на 95 євроцентів та з зазначеною адресою, куди потрібно надіслати довідку.
Примітка! ( Конверт з довідкою може йти до адресата від 7 до 14 діб).
ВАЖЛИВО ЗНАТИ!!! Перед тим, як подавати видану консульством довідку за місцем вимоги, вищезгадана довідка має бути апостильована заявником (марка да болло + Апостиль) в Префектурі за місцем проживання чи резиденції заявника!